^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

W dniach od 19 do 25 kwietnia br., Kościół w Polsce obchodzi pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną oraz VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego przeżywaniu towarzyszyć będą słowa Markowej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15).

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium stwierdza, że: „Jest rzeczą fundamentalną, aby objawione Słowo inspirowało radykalnie katechezę i wszystkie wysiłki podejmowane w celu przekazania wiary. Ewangelizacja wymaga zażyłości ze Słowem Bożym, a to oznacza, żeby diecezje, parafie i wszystkie wspólnoty katolickie proponowały poważne i wytrwałe studiowanie Biblii, jak również promowały jej modlitewne czytanie osobiste i wspólnotowe. Nie szukamy, błądząc po ciemku, ani nie powinniśmy oczekiwać, aby Bóg skierował do nas słowo, ponieważ rzeczywiście «Bóg przemówił już nie jest wielkim nieznanym, lecz objawił się». Przyjmijmy wzniosły skarb objawionego Słowa” (Papież Franciszek, Evangelii Gaudium 175 ).

Niech zatem rodząca się z lektury Pisma świętego, a zwłaszcza w tym roku Ewangelii według św. Marka wiara w Jezusa Chrystusa Syna Bożego będzie naszą drogą prowadzącą na spotkanie z Nim jako Panem i Zbawicielem świata. A blask tej wiary, mający swe źródło w Zmartwychwstałym Chrystusie, niech promieniuje z naszego chrześcijańskiego życia i rozjaśnia mroki tego świata. Nie lękajmy się być odważnymi świadkami Chrystusowego słowa i Jego krzyża, który wciąż wzywa do nawrócenia i wiary w Ewangelię (por. Mk 1,15).

Na pogłębioną lekturę Pisma świętego osobistą, w rodzinie, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II z serca błogosławię Biskup Henryk Tomasik

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576053Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem