^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Katarzyna Łaniewska, znana z roli babci Józi w serialu "Plebania" wystąpiła w Wierzbicy w kościele parafialnym w niedzielę, 23 sierpnia 2015 roku. Kolejny koncert XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom – Orońsko.

Koncerty festiwalowe w Wierzbicy odbywają od siedmiu lat. Cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców, tym bardziej że publiczność może liczyć na spotkanie z wybitnymi osobowościami polskich scen teatralnych i filmowych.

Tym razem organizatorzy zaprosili Katarzynę Łaniewską, szerokiej publiczności znaną z głównej obsady popularnego serialu „Plebania”. Na ekranie odtwarza postać sympatycznej gospodyni proboszcza, imponującej wiedzą kulinarną. Jednak podczas koncertu aktorka pochyliła się nad twórczością Karola Wojtyły. Swoje wystąpienie oparła na poemacie „Stanisław”, który kardynał Wojtyła napisał na krótko przed konklawe, które wybrało go papieżem. Utwór poświęcony jest postaci św. Stanisława biskupa krakowskiego, ale tak naprawdę mówi o ponadtysiącletnich związkach Polski z Kościołem katolickim. Aktorka wspominała także od współczesnej historii, akcentując papieskie słowa „ziemia trudnej jedności”.

Oprawę muzyczną koncertu zapewnił muzyk i kompozytor Robert Grudzień, prezentując organowe utwory sakralne i klasyczne. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła artystów owacjami. Dziękowali im także Zdzisław Dulias, wójt gminy Wierzbica i sekretarz Renata Leśniewska.

Gospodarzem koncertu był ks. kanonik Jan Chodelski, proboszcz parafii św. Stanisława w Wierzbicy, współorganizatorem, Sławomir Kucharczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury a koordynatorem całego przedsięwzięcia ks. Dariusz Frydrych.

GALERIA

Tekst: Kamila Wrzesińska
Foto: arch. ks. Dariusza Frydrycha

 diecezja.radom.pl

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576082Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem