^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej parafii już w niedzielę 8 listopada. Tego dnia wieczorem odbył się w kościele patriotyczny koncert słowno-muzyczny, pt. "Wielka Niepodległa".

Poezja w wykonaniu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zabrała nas w wędrówkę po historii Polski od czasów zaborów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Była ona także mocnym wezwaniem do miłości Ojczyzny, troski o Polskę, a także lekcją patriotyzmu. Wskazywała ponadto na nierozerwalny związek wiary z dziejami naszego Narodu.

Poezji patriotycznej towarzyszyła piękna muzyka w wykonaniu Kwartetu Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. Zabrzmiały wspaniałe kompozycje, m.in. Wojciecha Kilara, Michała Lorenza, Ennio Morricone, które znamy z filmów i seriali, takich jak: "Dom", "Polskie Drogi", "Pan Tadeusz", "Czas Honoru", czy też "Misja".

Koncert został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Parafię pw. św. Stanisława bpa i m. oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy.

GALERIA

 

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576134Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem