^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

W poniedziałek (15 sierpnia) w kościele pw. św. Stanisława bpa i m. w Wierzbicy odbyło się Oratorium Roberta Grudnia z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, pt. „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”. Narratorem tego wielkiego wydarzenia kulturalnego był aktor Maciej Zakościelny.

 

W Wierzbicy wystąpiła Orkiestra 966 w składzie: Kinga Nadłonek-Moczydłowska – wokal; Marcin Obuchowski – tenor; Tomasz Mazur – bas; Krzysztof Pachla – klarnet, saksofon; Piotr Wrona – akordeon; Michał Kowalczyk – kontrabas oraz Robert Grudzień – organy, fortepian, kompozycja.

 

Scenariusz wydarzenia napisała Anna Drela, natomiast narratorem był znany aktor – Maciej Zakościelny.

 

– W tym oratorium usłyszeliśmy historię naszego narodu i kościoła – powiedział Robert Grudzień, autor oratorium i dyrektor festiwalu.

Oratorium „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!” powstało z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Po premierze w Lublinie, utwór z powodzeniem wykonywany jest w różnych miastach w Polsce. Zgodnie z regułami tego gatunku muzycznego oratorium nawiązuje do średniowiecznych misteriów wykonywanych w kościołach.

Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy oraz Parafia św. Stanisława w Wierzbicy przy współpracy z XXIX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej Radom Orońsko 2016 (w ramach autorskiego projektu Roberta Grudnia „Dziedzictwo Chrześcijaństwa i Pamięć”).

GALERIA

 

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576047Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem