Kolejny raz na artystycznym szlaku Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko znalazła się także Wierzbica. Ostatni koncert w ramach Festiwalu odbył się 15 sierpnia 2010 roku, kiedy to wysłuchaliśmykoncertu słowno-muzycznego, pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Wówczas wraz z Robertem Grudniem wystąpił śp. Krzysztof Kolberger.

Tym razem w naszym parafialnym kościele gościliśmy Roberta Grudnia (organy) oraz Jerzego Zelnika (recytacja). Nasi mili Goście wykonali w niedzielę 19 sierpnia po Mszy wieczornej koncert poetycko-muzyczny „Ojczyzna”.

W programie znalazły się:
Kazania sejmowe ks. Piotra Skargi (z racji ogłoszonego Roku ks. Piotra Skargi), homilie i przemówienia Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Karola Wojtyły
Ważkie i niezwykle aktualne słowa w znakomitym wykonaniu mogły zapaść głębiej w serce dzięki utworom J. S. Bacha, J. Fr. Haendla, R. Grudnia, Fr. Schuberta.

Dziękujemy artystom za piękny koncert, a także za świadectwo modlitwy, umiłowania Boga, Kościoła i Ojczyzny oraz troski o wartości chrześcijańskie.

skarga2012logo

Twoje IP:54.166.141.69