^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Kochana Mamo, Drogi Tato - każdy z Was pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, skończyło szkołę, miało dobry zawód, wspaniałą rodzinę, czy też wypełniło inne powołanie. Każdy rodzic pragnie…. Uwaga! Możesz zapewnić 24 godzinną opiekę dla swoich dzieci za 5 minut dziennie! Poświecenie 4 – 5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny, to wspaniała Boża ekonomia – tylko trzeba się na nią zdobyć!

Ileż uwagi poświęcamy zwykłym codziennym czynnościom, a na wezwanie Bożej opieki szkoda nam czasu. Jezus nie żałował swojego życia dla żadnego, nawet najgorszego człowieka, czemu my mamy żałować tych paru minut dziennie ze swego czasu własnym dzieciom!

Co zatem trzeba zrobić? – przystąpić do wspólnej modlitwy w Różańcu Rodziców za Dzieci. Na czym polega uczestnictwo w Różańcu Rodziców?

Różaniec Rodziców za dzieci

św Michał Archanioł powiedział: Trzymaj Kciuki za Swoje Dzieci ...na różańcu!

Czym jest Różaniec Rodziców?
To wspólnotowa modlitwa rodziców w intencji dzieci na różańcu, przy czym każdy z rodziców odmawia tylko jedną dziesiątkę różańca.

Po co taka modlitwa?
Jako rodzice pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe. Dbamy o ich rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Zdajemy sobie jednak sprawę z naszej  ograniczoności i ogromu zła, jakie nas otacza: narkomania, alkoholizm, pornografia, rozboje, okultyzm, sekty..., można wymieniać w nieskończoność! Niestety, często są to nie tylko zagrożenia  zewnętrzne, ale również trudna sytuacja w naszych rodzinach. Co zrobić aby przerwać ten łańcuch zła? Sami z siebie nic nie możemy uczynić! Zawierzmy więc nasze dzieci, rodziny i nas samych  Panu Jezusowi przez ręce Jego Matki. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest Różaniec Rodziców.

Skąd pomysł na taką modlitwę i jak ją odmawiać?
Różaniec Rodziców jest owocem rekolekcji wspólnoty z nurtu Odnowy w Duchu Świętym z Gdańska. Rodzice połączyli się w 20  osobowe grupy i zaczęli odmawiać różaniec w intencji swoich dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przez miesiąc  konkretną tajemnicę. Pierwszego dnia miesiąca następuje zmiana tajemnic. Nie uczestniczymy w  żadnych zebraniach czy też spotkaniach, a dziesiątkę różańca odmawiamy w czasie i  miejscu  najbardziej dogodnym dla nas. Codziennie powierzamy Bogu przez ręce Maryi nasze dzieci i dzieci pozostałych 19 rodziców. W ten sposób za każde z dzieci odmawiany jest cały różaniec.

Co daje modlitwa Różańcem Rodziców?
Świadomość tej wspólnej modlitwy i opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicom niesłychany spokój. Modlitwa ta często uwalnia od lęków o dziecko, o jego bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Dotyczy to zwłaszcza matek, a ojcom pozwala na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka i okazanie miłości. Modlitwą obejmujemy  nasze dzieci, ale modlitwa ta uzdrawia również relacje w naszych rodzinach. Pozwólmy Panu Jezusowi na dotknięcie każdej naszej rodziny i uleczenie jej. Pan Jezus nie odmawia żadnej naszej prośbie, zanoszonej do Niego  przez ręce Jego Matki.

Jak wielu rodziców modli się w ten sposób?
Obecnie  istnieje około 2950 róż (tak w tradycyjnej nomenklaturze nazywamy 20 osobowe grupy rodziców) co oznacza, że codziennie niemal 60000 rodziców modli  się za swoje dzieci na różańcu. Również przy naszej parafii rodzice modlą się Różańcem Rodziców. Istnieje już pięć pełnych róż, a do kolejnej przystępują nowi rodzice. Co ważne, nie są to rodzice wyłącznie z naszej parafii, ale również nasi przyjaciele, krewni i znajomi z całej Polski i z zagranicy.

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?
1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
2. Pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.
3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)

Co należy zrobić, aby uczestniczyć w takiej róży?
1. Modlitwę rozpoczynamy odmawiając Akt Zawierzenia pierwszego dnia 1 raz. Potem odnawiamy ten Akt co roku w dniu 8 grudnia w łączności z wszystkimi rodzicami na całym świecie, którzy modlą się za swoje dzieci. Intencji ogólnych nie musimy codziennie powtarzać, ale warto je pamiętać - aby nas formowały w rozważaniach tajemnic różańcowych. Warto też zwłaszcza na początku miesiąca 2-3 dni przeczytać zaznaczony urywek Pisma Świętego odpowiadający danej tajemnicy. Propagując Różaniec Rodziców, możemy także ofiarować swoje cierpienia (fizyczne i duchowe) w tych intencjach. Zaczynamy od tajemnicy nam wyznaczonej dziesiątką różańca dziennie (Ojcze nasz, Zdrowaś... x10, Chwała Ojcu) w intencji jw. dla własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży. - ma to być modlitwa z wiarą. Modlimy się raczej u siebie w domu, ale gdy wypadnie gdzieś indziej, to też możemy…
2. Po upływie miesiąca następuje zmiana tajemnic różańcowych tj. przesuwamy się o 1 do przodu; np. jeśli odmawiałem 1 radosną, to za miesiąc 2 radosną, a w kolejnym 3 - cią itd., zgodnie z następstwem Różańca św. Osoba która odmawia 1. tajemnicę radosną odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ...; 3 x Zdrowaś ...( o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu ... .
3. Zgłosić się do inicjatorów tego dzieła i zapoznać z zasadami – podając, kto się będzie modlił, za kogo, i adres lub inny sposób kontaktu np. telefon). Można również przyjąć na siebie odpowiedzialność za moderowanie takiej róży(dla moderatora takiej róży). Zaproponować Świętego patrona róży. Dbać o swój rozwój duchowy i mówić o tym dziele innym, zachęcać innych do takiej właśnie formy modlitwy za dzieci. 4. Odmawiamy dziesiątkę różańca za wszystkie swoje dzieci (kto ma dwoje wymienia tą dwójkę, kto ma pięcioro ten całą piątkę), w tą modlitwę włączone są również dzieci chrzestne, i te z duchowej adopcji – ale już bez wymieniania ich imion. Automatycznie włączone są również synowe i zięciowie – wszak mąż i żona to jedno!

 

Intencje:
- Prosimy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa, usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy przeszłe, ale również obecne, nie wpływały negatywnie na nasze dzieci. Aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
- Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
- Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
- Prosimy o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.
- Prosimy w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła świętego.

Jeśli chcesz trzymać „kciuki” za swoje dzieci i się zdecydujesz, zadzwoń: Grażyna Ogorzałek tel: 696 882 507

Więcej informacji o Różańcu Rodziców za Dzieci znajdziesz tu.

Audycja w Radiu Maryja nt. Różańca Rodziców za Dzieci - odsłuchaj

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576071Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem