Jak co roku Świetlica Środowiskowa „BETANIA” w Wierzbicy przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Wierzbicy - w sobotę 6 lutego 2016 roku - zorganizowała bal karnawałowy dla dzieci. Odbył się on w udekorowanej różnokolorowymi balonami sali  remizy strażackiej. W zabawie uczestniczyło ponad 60 dzieci w wieku do 17 roku życia.  Większość uczestników bawiła się w pięknych, karnawałowych strojach. Były księżniczki, motylki, biedronka, spaiderman i wiele innych bajkowych postaci.

Czytaj więcej...

Z okazji dnia świętego Mikołaja w dniu 5 grudnia, dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej Betania oraz dzieci z Kółka Misyjnego, wraz opiekunami uczestniczyli w wyjeździe do Radomia. Atrakcją dla nich były kręgle, pizza, konkursy oraz film w kinie Helios. Największą niespodzianką dla dzieci był spotkany przez nas Mikołaj.

W okresie od 01.06.2014 r. do 31.08.2014 r. Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Bpa i M. w Wierzbicy (Świetlica Środowiskowa Betania) realizuje zadanie publiczne:

Wspieranie i realizacja programu profilaktyczno-terapeutycznego dla dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu, realizowanego w trakcie wakacji pn.: „Na wakacje po uśmiech” .

W ramach zadania zostanie przeprowadzony program profilaktyczno-terapeutyczny dla 45 osób prowadzony przez psychologa i socjoterapeutę oraz 10 dniowy obóz letni w Białym Dunajcu. Zadanie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Współfinansowanie:

Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej i dydaktycznej oraz realizacja oddziaływań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży.

Główne formy realizacji programu:
Podnoszenie wyników nauczania - pomoc dydaktyczna
Profilaktyka uzależnień
Zajęcia grupowe (rozwój zainteresowań, rozwijanie sprawności fizycznych, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, integracja grupy).
Pomoc indywidualna (w zależności od potrzeb dziecka).
Współpraca z rodzicami.

Organem założycielskim jest Parafia św. Stanisława BM w Wierzbicy.

Działalność Świetlicy koordynuje Parafialny Zespół "Caritas" przy parafii p.w. św. Stanisława Bpa M. w Wierzbicy.

Kierownikiem świetlicy jest ks. Jan Chodelski, proboszcz parafii. Zastępcą kierownika jest ks. Jan Chudyba, wikariusz.

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 świetlica środowiskowa "Betania" otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 20.00. Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego, owocnego spędzenia czasu. Zapraszamy do zabawy, gier, zajęć plastycznych, teatralnych. Można również skorzystać z pomocy w nauce świadczonej przez nauczycieli naszych szkół.
Serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych do włączenia się w wolontariat w ramach świetlicy "Betania".

1procent

Zachęcamy do przekazania 1 % podatku na działalność charytatywną świetlicy środowiskowej przy Parafii.

W zeznaniach rocznych PIT należy wpisać nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, tj.

Caritas Diecezji Radomskiej
z dopiskiem (w rubryce "Cel szczegółowy") "Caritas - Wierzbica"
oraz nr KRS 0000222733

Przekazane zostaną tylko środki z dopiskiem "Caritas - Wierzbica"