Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej i dydaktycznej oraz realizacja oddziaływań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży.

Główne formy realizacji programu:
Podnoszenie wyników nauczania - pomoc dydaktyczna
Profilaktyka uzależnień
Zajęcia grupowe (rozwój zainteresowań, rozwijanie sprawności fizycznych, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, integracja grupy).
Pomoc indywidualna (w zależności od potrzeb dziecka).
Współpraca z rodzicami.

Organem założycielskim jest Parafia św. Stanisława BM w Wierzbicy.

Działalność Świetlicy koordynuje Parafialny Zespół "Caritas" przy parafii p.w. św. Stanisława Bpa M. w Wierzbicy.

Kierownikiem świetlicy jest ks. Jan Chodelski, proboszcz parafii. Zastępcą kierownika jest ks. Jan Chudyba, wikariusz.

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 świetlica środowiskowa "Betania" otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 20.00. Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego, owocnego spędzenia czasu. Zapraszamy do zabawy, gier, zajęć plastycznych, teatralnych. Można również skorzystać z pomocy w nauce świadczonej przez nauczycieli naszych szkół.
Serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych do włączenia się w wolontariat w ramach świetlicy "Betania".