Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz Parafii w Wierzbicy zbiegła się w tym roku z obchodami Jubileuszu 300 lat kościoła parafialnego. Jubileuszowi poświęcone zostały trzy kolejne dni wizytacji kanonicznej parafii przez J.E. ks. bpa Stefana Siczka. Główne uroczystości miały miejsce 8 maja, w piątek, w dzień Odpustu parafialnego. O godz. 17.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa celebrowana była Msza św. w intencji Parafii - za wszystkie rodziny, stany, grupy duszpasterskie, a także fundatorów i dobrodziejów parafii i kościoła. Dzień ten został uświetniony wspaniałym koncertem muzyki organowej i oratoryjnej, organizowanym przez parafię wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy. Wystąpili: Wioletta Białk - sopranistka Teatru Muzycznego w Gliwicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz organista i kompozytor Robert Grudzień. Mogliśmy usłyszeć utwory organowe oraz arie sopranowe - różne kompozycje "Ave Maria" (m.in. Schuberta i Gounoda), fragmenty "Mesjasza" Haendla, utwory J. S. Bacha, Maklakiewicza, W. Kilara, czy też samego Roberta Grudnia. To pierwszy tego typu koncert w wierzbickim kościele (w lutym odbył się koncert organowy Roberta Grudnia). Stał się on dla wszystkich niezwykłym przeżyciem oraz modlitwą, dziękczynieniem i oddaniem chwały Bogu za dar naszej świątyni. W sobotę, 9 maja, młodzież klas III Gimnazjum przyjęła z rąk Ks. Bpa Stefana Siczka Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. odbyła się procesja na cmentarz parafialny, aby nawiedzić groby zmarłych parafian. Szczególną modlitwą ogarnialiśmy zm. kapłanów pracujących w Wierzbicy i z niej pochodzących. Ostatni dzień wizytacji, niedziela 10 maja, to czas I Komunii św. oraz Jubileusz 25-lecia kaplicy w Polanach. Przewodniczył Ks. Bp Stefan Siczek a Słowo Boże wygłosił ks. prał. Tadeusz Lutkowski - były proboszcz parafii Wierzbica oraz budowniczy kaplicy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie i uroczystościach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy i głębokiego przeżycia Jubileuszu.