^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz Parafii w Wierzbicy zbiegła się w tym roku z obchodami Jubileuszu 300 lat kościoła parafialnego. Jubileuszowi poświęcone zostały trzy kolejne dni wizytacji kanonicznej parafii przez J.E. ks. bpa Stefana Siczka. Główne uroczystości miały miejsce 8 maja, w piątek, w dzień Odpustu parafialnego. O godz. 17.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa celebrowana była Msza św. w intencji Parafii - za wszystkie rodziny, stany, grupy duszpasterskie, a także fundatorów i dobrodziejów parafii i kościoła. Dzień ten został uświetniony wspaniałym koncertem muzyki organowej i oratoryjnej, organizowanym przez parafię wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy. Wystąpili: Wioletta Białk - sopranistka Teatru Muzycznego w Gliwicach i Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz organista i kompozytor Robert Grudzień. Mogliśmy usłyszeć utwory organowe oraz arie sopranowe - różne kompozycje "Ave Maria" (m.in. Schuberta i Gounoda), fragmenty "Mesjasza" Haendla, utwory J. S. Bacha, Maklakiewicza, W. Kilara, czy też samego Roberta Grudnia. To pierwszy tego typu koncert w wierzbickim kościele (w lutym odbył się koncert organowy Roberta Grudnia). Stał się on dla wszystkich niezwykłym przeżyciem oraz modlitwą, dziękczynieniem i oddaniem chwały Bogu za dar naszej świątyni. W sobotę, 9 maja, młodzież klas III Gimnazjum przyjęła z rąk Ks. Bpa Stefana Siczka Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. odbyła się procesja na cmentarz parafialny, aby nawiedzić groby zmarłych parafian. Szczególną modlitwą ogarnialiśmy zm. kapłanów pracujących w Wierzbicy i z niej pochodzących. Ostatni dzień wizytacji, niedziela 10 maja, to czas I Komunii św. oraz Jubileusz 25-lecia kaplicy w Polanach. Przewodniczył Ks. Bp Stefan Siczek a Słowo Boże wygłosił ks. prał. Tadeusz Lutkowski - były proboszcz parafii Wierzbica oraz budowniczy kaplicy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie i uroczystościach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy i głębokiego przeżycia Jubileuszu.

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576089Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem