Parafia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy zapraszają na koncert słowno-muzyczny, pt. "Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia". Koncert wpisuje się w coroczny Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko. W tym roku będziemy gościli w naszej parafii Roberta Grudnia oraz aktorkę Halinę Łabonarską.

Koncert odbędzie się 17 SIERPNIA 2014 roku (niedziela) w kościele parafialnym po Sumie o godz. 12.45.

Gorąco ZAPRASZAMY!

Fortepian Chopina w Wierzbicy! Oczywiście nie chodzi o instrument wielkiego mistrza, ale utwór poetycki Cypriana Kamila Norwida, będący refleksją poety po dramatycznym wydarzeniu zniszczenia fortepianu Fryderyka Chopina przez carskie władze. Utwór Norwida, recytowany przez młodzież z naszej parafii, wybrzmiał we wspaniałej oprawie muzycznej w wykonaniu Kwartetu Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. Refleksje i uczucia towarzyszące koncertowi muzyki Chopina można ująć w określeniu "uczta duchowa".
Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy uczciliśmy koncertem Rok Chopinowski.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, w kościele w Wierzbicy miał miejsce koncert słowno-muzyczny, pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Przed licznie zebranymi wiernymi, nie tylko z miejscowej parafii, wystąpili: kompozytor i organista Robert Grudzień oraz aktor teatralny i filmowy Krzysztof Kolberger, który w przejmujący sposób ukazał piękno i różnorodność poezji Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego.

Czytaj więcej...

17 stycznia wnętrze świątyni w Wierzbicy wypełnił śpiew kolęd i pastorałek w rytmie muzyki gospel. Był to pierwszy tego rodzaju koncert w naszej wspólnocie. Wpisuje się on jednak w cały już cykl spotkań kulturalnych organizowanych przez Parafię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Zespół GOSPEL Radom działa od 3 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Pełna energii i radości muzyka dosłownie poderwała z miejsc słuchaczy, którzy czynnie włączyli się w uwielbianie Boga śpiewem. Występ zespołu GOSPEL spotkał się z dużym uznaniem wśród uczestniczących w tej, jakże pięknej i pełnej chrześcijańskiego entuzjazmu, formie ewangelizacji.

Twoje IP:54.224.90.112