^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Parafia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy zapraszają na koncert słowno-muzyczny, pt. "Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia". Koncert wpisuje się w coroczny Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko. W tym roku będziemy gościli w naszej parafii Roberta Grudnia oraz aktorkę Halinę Łabonarską.

Koncert odbędzie się 17 SIERPNIA 2014 roku (niedziela) w kościele parafialnym po Sumie o godz. 12.45.

Gorąco ZAPRASZAMY!

Fortepian Chopina w Wierzbicy! Oczywiście nie chodzi o instrument wielkiego mistrza, ale utwór poetycki Cypriana Kamila Norwida, będący refleksją poety po dramatycznym wydarzeniu zniszczenia fortepianu Fryderyka Chopina przez carskie władze. Utwór Norwida, recytowany przez młodzież z naszej parafii, wybrzmiał we wspaniałej oprawie muzycznej w wykonaniu Kwartetu Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. Refleksje i uczucia towarzyszące koncertowi muzyki Chopina można ująć w określeniu "uczta duchowa".
Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy uczciliśmy koncertem Rok Chopinowski.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, w kościele w Wierzbicy miał miejsce koncert słowno-muzyczny, pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Przed licznie zebranymi wiernymi, nie tylko z miejscowej parafii, wystąpili: kompozytor i organista Robert Grudzień oraz aktor teatralny i filmowy Krzysztof Kolberger, który w przejmujący sposób ukazał piękno i różnorodność poezji Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego.

Czytaj więcej...

17 stycznia wnętrze świątyni w Wierzbicy wypełnił śpiew kolęd i pastorałek w rytmie muzyki gospel. Był to pierwszy tego rodzaju koncert w naszej wspólnocie. Wpisuje się on jednak w cały już cykl spotkań kulturalnych organizowanych przez Parafię oraz Gminny Ośrodek Kultury. Zespół GOSPEL Radom działa od 3 lat przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Pełna energii i radości muzyka dosłownie poderwała z miejsc słuchaczy, którzy czynnie włączyli się w uwielbianie Boga śpiewem. Występ zespołu GOSPEL spotkał się z dużym uznaniem wśród uczestniczących w tej, jakże pięknej i pełnej chrześcijańskiego entuzjazmu, formie ewangelizacji.

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0571194Twoje IP:54.81.196.35
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem