^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko, w ramach którego w Wierzbicy koło Radomia odbył się koncert. Wzięli w nim udział Halina Łabonarska i Robert Grudzień.

Koncert zgromadził tłumy publiczności. Odbył się on w minioną w niedzielę, 17 sierpnia. Jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek teatralnych i filmowych oraz znany muzyk i kompozytor dali koncert słowno-muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Artyści dowiedli, że nauczanie i poezja Papieża Polaka, w tym roku ogłoszonego świętym, wciąż są bliskie jego rodakom. Kościół w Wierzbicy tłumnie wypełniła publiczność, wśród której znalazło się wielu mieszkańców Radomia. Przyjechali specjalnie na ten koncert. Bardzo ciepło przyjęli artystów. W programie znajdą się fragmenty nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II oraz poezja Karola Wojtyły. Tematem przewodnim było miłosierdzie.

Te treści są bardzo bliskie Halinie Łabonarskiej, od lat zafascynowanej postacią św. Faustyny. Słowom Papieża Polaka przypominanym przez aktorkę towarzyszyła muzyka. Przy organach zasiadł Robert Grudzień, muzyk, kompozytor koncertujący na całym świecie, od lat zaangażowany w tworzenie projektów artystycznych promujących polską historię, kulturę oraz nauczanie św. Jana Pawła II. Program koncertu był gratką dla melomanów. Robert Grudzień mistrzowsko wykonał utwory Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Haendla i Gulio Cacciniego, a także swoją „Fantazję Janowi Pawłowi II”, znaną i bardzo lubianą przez publiczność. Koncert bardzo podobał się licznie zgromadzonym melomanom i miłośnikom słowa w wykonaniu wybitnej aktorki. Artystom dziękowano długimi owacjami.

Źrłódło: naszdziennik.pl

GALERIA

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576039Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem