Trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko, w ramach którego w Wierzbicy koło Radomia odbył się koncert. Wzięli w nim udział Halina Łabonarska i Robert Grudzień.

Koncert zgromadził tłumy publiczności. Odbył się on w minioną w niedzielę, 17 sierpnia. Jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek teatralnych i filmowych oraz znany muzyk i kompozytor dali koncert słowno-muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Artyści dowiedli, że nauczanie i poezja Papieża Polaka, w tym roku ogłoszonego świętym, wciąż są bliskie jego rodakom. Kościół w Wierzbicy tłumnie wypełniła publiczność, wśród której znalazło się wielu mieszkańców Radomia. Przyjechali specjalnie na ten koncert. Bardzo ciepło przyjęli artystów. W programie znajdą się fragmenty nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II oraz poezja Karola Wojtyły. Tematem przewodnim było miłosierdzie.

Te treści są bardzo bliskie Halinie Łabonarskiej, od lat zafascynowanej postacią św. Faustyny. Słowom Papieża Polaka przypominanym przez aktorkę towarzyszyła muzyka. Przy organach zasiadł Robert Grudzień, muzyk, kompozytor koncertujący na całym świecie, od lat zaangażowany w tworzenie projektów artystycznych promujących polską historię, kulturę oraz nauczanie św. Jana Pawła II. Program koncertu był gratką dla melomanów. Robert Grudzień mistrzowsko wykonał utwory Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Haendla i Gulio Cacciniego, a także swoją „Fantazję Janowi Pawłowi II”, znaną i bardzo lubianą przez publiczność. Koncert bardzo podobał się licznie zgromadzonym melomanom i miłośnikom słowa w wykonaniu wybitnej aktorki. Artystom dziękowano długimi owacjami.

Źrłódło: naszdziennik.pl