W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, w kościele w Wierzbicy miał miejsce koncert słowno-muzyczny, pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Przed licznie zebranymi wiernymi, nie tylko z miejscowej parafii, wystąpili: kompozytor i organista Robert Grudzień oraz aktor teatralny i filmowy Krzysztof Kolberger, który w przejmujący sposób ukazał piękno i różnorodność poezji Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego.

Koncert zorganizowany przez Parafię pw. św. Stanisława BM oraz Gminny Ośrodek Kultury odbył się ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko 2010. Po wspaniałym koncercie miała miejsce promocja książki Krzysztofa Kolbergera, pt. "Przypadek - nie przypadek", a także płyt z muzyką Roberta Grudnia. Wśród wzruszenia i zachwytu płynących z piękna muzyki organowej i poezji, jak również z wielkiego kunsztu aktorskiego i muzycznego, nie brakowało również szczerej radości z przybycia tak wspaniałych Gości i... licznie rozdanych autografów... Serdecznie dziękujemy Artystom i zapraszamy ponownie!!! Zapraszamy wszystkich do Wierzbicy na kolejne koncerty!!!