1. Msze św. Roratnie celebrowane w dni powszednie o godz. 6.30.

O godz. 6.00 śpiew godzinek o NMP – serdecznie zapraszamy wszystkich śpiewających do podtrzymania wieloletniej tradycji śpiewu Godzinek.

O godz. 17.00 Msze św. adwentowe z udziałem dzieci.

2. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro o godz. 19.00.

4. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża. Msza św. o godz. 17.00 w intencji KŻR – św. Jana od Krzyża.

5. W piątek Msza św. o godz. 17.00 w intencji solenizantki Siostry Celiny.

6. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w najbliższą sobotę 16 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ojciec duchowny WSD w Radomiu ks. dr Grzegorz Lipiec.

Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę 20 grudnia.

Spowiedź chorych po domach będzie jutro 11 grudnia od godz. 13.00.

Prosimy rodziny o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Program Rekolekcji Adwentowych wywieszony jest w gablocie przed kościołem i w zakrystii.

7.Adwentowy Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia br., na godzinę 10.00, Ksiądz Biskup Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich dekanalnych i parafialnych duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia, który

odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, mieszczącego się przy ulicy Młyńskiej 23/25. Tegoroczny dzień skupienia przebiegał będzie pod hasłem ,,Błogosławiona Nauczycielka Natalia Tułasiewicz”. Specjalnym gościem w czasie spotkania będzie pani Dorota Tułasiewicz – oficjalny przedstawiciel rodziny błogosławionej. Mszę Świętą w intencji nauczycieli będzie sprawował Ksiądz Biskup Piotr. Planowane zakończenie spotkania ok. godziny 14.00.

8.Poświęcone opłatki wigilijne można otrzymać u siostry w „Babińcu”. Składane ofiary niech będą naszym wsparciem i wdzięcznością za posługę Sióstr w naszej parafii.

W zakrystii rozprowadzamy świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiara za świece – 5 zł. przeznaczona jest na wsparcie wakacyjnych rekolekcji oazowych dzieci i młodzieży z naszej parafii.

9. Zachęcamydo lektury Gościa Niedzielnego.

W numerze m.in.: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich

w niedziele.

Jest także Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia, miesięcznik Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Program Rekolekcji Adwentowych

w Parafii Wierzbica

16 - 17 grudnia 2017r.

16.12 Sobota - Rozpoczęcie Rekolekcji:

Godz. 6.30 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 9.15 Msza św. z nauką dla młodzieży

Godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 12.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 15.30 Polany Msza św. z nauką ogólną

Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 19.00 Msza św. z nauką w DPS ul. Partyzantów

17.12 Niedziela - Zakończenie Rekolekcji

Godz. 7.30Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 9.15 Msza św. z nauką dla młodzieży

Godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 11.30 Polany - Msza św. z nauką ogólną

Godz. 12.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 14.45 – spowiedź w DPS Osiedle

Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla dorosłych. Zakończenie Rekolekcji.

20.12 Środa Dzień Sakramentu Pokuty; Spowiedź w kościele od godz. 9.30 do 10.30, od godz. 11.00 do 12.30. Po południu od godz. 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.30. W Polanach spowiedź od godz. 14.45 do 15.30