Zapraszamy na 36 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, która będzie przebiegała pod hasłem: Nie wstydzę się Ewangelii. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia w środę po Mszy św. o godz. 7:30. Zakończy się 13 sierpnia Mszą świętą na wałach jasnogórskich o godz.19.00.

Czytaj więcej...

Początki pielgrzymowania wiernych z parafii św. Stanisława bpa i m. w Wierzbicy sięgają 1978 roku. W tym czasie pielgrzymi dołączali się do pielgrzymki radomskiej. W latach 1980-1983 w parafii formowała się grupa licząca ok. 100 pątników, która wyruszała z Wierzbiny pod przewodnictwem wikariuszy ks. Zygmunta Gila i ks. Stanisława Cieślikowskiego i łączyła się w Jastrzębiu z grupami radomskimi.

W 1984 roku po raz pierwszy wyrusza grupa nr 16 pod przewodnictwem ks. Pawła Cygana. Wśród pątników są parafianie z: Wierzbicy, Rudy Wielkiej, Jastrzębia, Mirowa i Gąsaw Rządowych. W latach następnych grupie przewodniczyli: ks. Grzegorz Stańczak, ks. Andrzej Wróblewski, ks. Mirosław Maciąg, ks. Krzysztof Wilk, ks. Ireneusz Szustak.

Obecnie grupa liczy ok. 140 pątników. Przewodnikiem grupy jest ks. Dominik Frączek, któremu pomaga ks. Marcin Piwowarczyk. W grupie funkcjonują służby: porządkowa, bagażowa, muzyczna, medyczna i kwatermistrzowska.

W ciągu 25 lat pielgrzymowania w grupie zdecydowaną większość stanowili zawsze ludzie młodzi. Nie zabrakło również ,,dojrzałych” pątników, którzy podążali na Jasną Górę wielokrotnie.

Twoje IP:54.162.203.39