^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
Początki pielgrzymowania wiernych z parafii św. Stanisława bpa i m. w Wierzbicy sięgają 1978 roku. W tym czasie pielgrzymi dołączali się do pielgrzymki radomskiej. W latach 1980-1983 w parafii formowała się grupa licząca ok. 100 pątników, która wyruszała z Wierzbiny pod przewodnictwem wikariuszy ks. Zygmunta Gila i ks. Stanisława Cieślikowskiego i łączyła się w Jastrzębiu z grupami radomskimi.

W 1984 roku po raz pierwszy wyrusza grupa nr 16 pod przewodnictwem ks. Pawła Cygana. Wśród pątników są parafianie z: Wierzbicy, Rudy Wielkiej, Jastrzębia, Mirowa i Gąsaw Rządowych. W latach następnych grupie przewodniczyli: ks. Grzegorz Stańczak, ks. Andrzej Wróblewski, ks. Mirosław Maciąg, ks. Krzysztof Wilk, ks. Ireneusz Szustak.

Obecnie grupa liczy ok. 140 pątników. Przewodnikiem grupy jest ks. Dominik Frączek, któremu pomaga ks. Marcin Piwowarczyk. W grupie funkcjonują służby: porządkowa, bagażowa, muzyczna, medyczna i kwatermistrzowska.

W ciągu 25 lat pielgrzymowania w grupie zdecydowaną większość stanowili zawsze ludzie młodzi. Nie zabrakło również ,,dojrzałych” pątników, którzy podążali na Jasną Górę wielokrotnie.

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576123Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem