Dzieło Świętego Arcybiskupa Felińskiego - Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi realizuje swój charyzmat w służbie Kościołowi. Według ducha Założyciela: "Powołanie do służby Bożej w Rodzinie Maryi to wezwanie do współpracy z Chrystusem w szerzeniu Jego Królestwa na ziemi". Idąc za głosem wezwania Bożego, Siostry składają śluby zakonne oddając swoje życie Panu. Na wzór Maryi wielbią Pana Boga modlitwą i podejmują różnorodną działalność apostolską w duchu ewangelicznej miłości, franciszkańskiej radości, prostoty i pokory. Wychowują i nauczają dzieci i młodzież w przedszkolach, domach dziecka oraz poprzez katechizację w szkołach. Jako pielęgniarki służą chorym w szpitalach i domach starców. Pomagają w duszpasterstwie parafialnym w charakterze organistek, zakrystianek, opiekunek chorych i pracują w instytucjach kościelnych. Rodzina Maryi liczy obecnie ponad 1200 Sióstr pod Zarządem Domu Generalnego w Warszawie, ul. Żelazna 97. Obejmuje 3 prowincje w Polsce, 2 prowincje w Brazylii (w liczbie ok. 400 Sióstr), oraz placówki na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Kazachstanie i w Rzymie. Do realizacji ewangelicznej służby w Kościele wciąż potrzeba nowych ludzi zdolnych do całkowitego poświęcenia się Bogu i bliźnim. "Do was, młodzi, mówię: jeśli słyszycie wezwanie Chrystusa, nie odrzucajcie go! Odważnie wejdźcie na wielkie drogi świętości, które wytyczyli wybitni święci i święte, idąc za Chrystusem" (Jan Paweł II).