^Przejdź do góry

  • 0.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Tradycja organizowania Orszaków w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), czyli Trzech Króli jest coraz powszechniejsza. Wśród kilkuset miejscowości z całej Polsce znalazły się miasta z Diecezji Radomskie, m.in. Radom, Pionki, Szydłowiec i Końskie.

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadająca 6 stycznia, zwana w tradycji Świętem Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Dla upamiętnienia hołdu złożonego Jezusowi Chrystusowi przez przedstawicieli pogańskiego świata (królów-magów) od kilku lat organizowane są Orszaki Trzech Króli. To dobry czas na zamanifestowanie wiary w Jezusa Chrystusa w rodzinnej radosnej atmosferze.

SERWIS PAPIESKI

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 12.10.2016

Dokumenty papieskie       

Kanał Papieża Franciszka

Jubileusz Miłosierdzia

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia

Rok Miłosierdzia w Diecezji Radomskiej

ŚDM KRAKÓW 2016


www.krakow2016.com

 

"Błogosławieni miłosierni" oficjalny Teledysk ŚDM Kraków 2016.

 

Święty Jan Paweł II 

Varia

"Smoleńsk" wszedł do kin.

0576093Twoje IP:54.166.141.69
Copyright © 2013 Parafia Wierzbica

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem