W sobotę 22.02.14 r. w remizie strażackiej w Wierzbicy odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci zorganizowana przez Świetlicę Środowiskową „Betania” i Ochotniczą Straż Pożarną w Wierzbicy. Wzięło w niej udział ponad 130 dzieci. Najmniejsze liczyło sobie zaledwie 6 miesięcy, najstarsze 14 lat. Większość uczestników zabawy przybyła w pięknych karnawałowych strojach. Każde przebrane dziecko otrzymało upominek. Za odwagę wyróżnieni zostali również uczestnicy licznych konkursów. Postawą godną naśladowania wykazały się wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy. Ich zadaniem było malowanie twarzy dzieci farbami oraz wykonanie i rozdanie kotylionów małym tancerzom. Oprawą muzyczną zajął się DJ Mateusz. Uczestnicy balu nabierali sił do dalszej zabawy podczas wspólnego poczęstunku, który roznosiły druhny z OSP Wierzbica.

Jedną z atrakcji balu, był konkurs przeprowadzony przez druhów OSP i możliwość przymiarki stroju strażaka. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały wolontariuszki ze świetlicy „Betania” – p.Patrycja Kowalczyk, p.Dorota Sierawska, p.Anna Bobrowska wraz z ks. Dominikiem Frączkiem.

Uczestnicy balu karnawałowego nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracali do domów z pytaniem: „Kiedy następny bal?”.

Organizatorzy zabawy dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbicy za udzielenie finansowego wsparcia.

AB