„Tak więc trwają wiara nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość” (1 Kor 13,13). Takie słowa zaczerpnięte z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian znalazły się na obrazku prymicyjnym neoprezbitera ks. Jana Chodelskiego przed dwudziestu pięciu laty. Te same słowa zostały przywołane po upływie ćwierć wieku służby kapłańskiej na obrazku jubileuszowym.

W niedzielę 18 maja br. przeżywaliśmy wraz z całą wspólnotą parafialną Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Dziekana Jana Chodelskiego. Ksiądz dziekan przyjął święcenia kapłańskie 20 maja 1989 roku w katedrze sandomierskiej. Pierwszą parafią posługi kapłańskiej był Kałków, a później Błogie. Następnie dekretem ks. bp. Edwarda Materskiego został mianowany dyrektorem drukarni diecezjalnej w Radomiu. W kolejnych latach do obowiązków została dodana także funkcja dyrektora Domu Księży Seniorów. W 2002 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisłąwa bpa i m. w Wierzbicy.

W uroczyste Te Deum włączyła się rodzina Jubilata, kapłani i wierni. Mszę św. wraz z Jubilatem koncelebrowali m.in. ks. prał. Albert Warso, kapłani dekanalni oraz pochodzący z wierzbickiej parafii, a także były proboszcz ks. prał. Tadeusz Lutkowski.

W kazaniu ks. Albert Warso przybliżył bogatą historię i okoliczności kapłaństwa Księdza Dziekana. Bardzo miłą niespodzianką okazało się przekazane błogosławieństwo i osobiste pozdrowienie z życzeniami od Papieża Franciszka dla Czcigodnego Jubilata.

Zapewniamy o naszej modlitwie wypraszając wielu łask Bożych na dalsze lata posługi kapłańskiej.