W Centrach ŚDM na terenie naszej Diecezji odbyły się Apele Młodych. Były one kolejną częścią spotkań młodych zorganizowanych jako etapprzygotowania do peregrynacji w diecezji radomskiej symboli Światowych Dni Młodzieży, krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Były adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje i czas na wspólny śpiew i taniec animowany przez samych młodych. Bp Henryk święcił repliki symboli ŚDM, które zabrano do każdej z parafii. Młodzież z Dekanatu Wierzbickiego uczestniczyła w spotkaniu w Szydłówku. Zdaniem bp. Henryka Tomasika Światowe Dni Młodzieży będą przepięknym wyznaniem wiary pod opieką ojca świętego.

Ordynariusz osobiście uczestniczy w każdym z 16 Apeli Młodych organizowanych w trzy weekendy w różnych miejscach naszej diecezji.

Bazując na osobistym wieloletnim doświadczeniu przygotowania udziału polskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży, mówi o trzech elementach, które charakteryzują te dni.

- Światowe Dni Młodzieży to przepiękne wyznanie wiary pod opieką ojca świętego, to święto wiary, doświadczenie tajemnicy Kościoła powszechnego i doświadczenie wspólnoty - wylicza.

Bp Henryk zaprasza także to zapoznania się z nowym etapem programu duchowego przygotowania.

więcej na gosc.pl