Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej parafii już w niedzielę 8 listopada. Tego dnia wieczorem odbył się w kościele patriotyczny koncert słowno-muzyczny, pt. "Wielka Niepodległa".

Poezja w wykonaniu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zabrała nas w wędrówkę po historii Polski od czasów zaborów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Była ona także mocnym wezwaniem do miłości Ojczyzny, troski o Polskę, a także lekcją patriotyzmu. Wskazywała ponadto na nierozerwalny związek wiary z dziejami naszego Narodu.

Poezji patriotycznej towarzyszyła piękna muzyka w wykonaniu Kwartetu Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. Zabrzmiały wspaniałe kompozycje, m.in. Wojciecha Kilara, Michała Lorenza, Ennio Morricone, które znamy z filmów i seriali, takich jak: "Dom", "Polskie Drogi", "Pan Tadeusz", "Czas Honoru", czy też "Misja".

Koncert został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Parafię pw. św. Stanisława bpa i m. oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy.