Listopad poprzez Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz przez aurę, jaką tworzy, sprzyja głębszej refleksji na temat sensu życia ludzkiego i jego przemijania. Kieruje nasze myśli ku Niebu.
W tę atmosferę zadumy i refleksji wpisał się koncert słowno-muzyczny zatytułowany "Stabat Mater Dolorosa" w reżyserii ks. Dariusza Frydrycha (przy pomocy p. Angeliki Stanik).

Koncert był poetycko-muzycznym wyrażeniem zadumy nad kruchością życia ludzkiego, ale przede wszystkim spojrzeniem przepełnionym nadzieją na Zmartwychwstanie. Okazał się on mistyczną wędrówką od stóp Krzyża Jezusa Chrystusa, pod którym "Stała Matka Boleściwa" - przez tajemnicę grobu oraz Sądu z malarskiej wizji Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej - do triumfu i radości Zmartwychwstania.

W czasie koncertu została przywołana poezja, m.in. Karola Wojtyły - bł. Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Wojciecha Bąka, Henryka Biłki. Towarzyszyła im muzyka kompozytorów takich jak: A. Vivaldi, J. S. Bach, G. B. Pergolesi, czy też M. A. Charpentier.

Utwory poetyckie wykonywały wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy, natomiast utwory muzyczne - Kwartet Kameralny Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Koncert odbył się dzięki współpracy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Parafii pw. św. Stanisława BM, Gminnego Ośrodka Kultury oraz muzyków Folharmonii Świętokrzyskiej.