Kolejny raz na trasie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko pojawiła sie Wierzbica.

W tym roku koncert słowno-muzyczny został wpisany w 35. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II oraz w 150. rocznicę Powstania Styczniowego.

Przy akompaniamencie muzyki organowej w wykonaniu Roberta Grudnia mogliśmy wsłuchać sie w teksty  Karola Wojtyły, czy też  w  Przysięgę Powstańców Styczniowych. Szczególnie przejmująco wybrzmiały jednak słowa Matki Teresy z Kalkuty, zwłaszcza ułożonej przez błogosławioną misjonarką miłości - litanii. Recytacje wykonała pani Grażyna Barszczewska.

W ramach koncertu odbyła sie także promocja młodych. Mogliśmy zatem podziwiać piekne utwory maryjne i patriotyczne w wykonaniu sopranistki Moniki Łyżwy-Wąsowicz.

Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia gorąco dziękują artystom oraz wszystkim uczestnikom koncertu.

Twoje IP:54.198.143.210