Jak co roku, Niedziela Palmowa (20 marca), obchodzona będzie jako święto młodych. W tym roku ten dzień będzie miał wyjątkowy charakter ze względu na lipcowe spotkaniem młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym w Krakowie.

Zapraszamy na tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami miasta, która będzie ważnym etapem przygotowania duchowego do Światowych Dni Młodzieży.

W trakcie spotkania będziemy się modlić w intencji młodych pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą do naszego miasta w lipcu.

W TYM ROKU DROGA KRZYŻOWA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00 przed kościołem św. Jana - Fara. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce przed radomską katedrą, gdzie zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

Serdeczniej zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach młodzież, wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, wszystkie rodziny, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów w lipcu oraz wszystkich mieszkańców Radomia i okolic.

Biskup Henryk Tomasik